Novinky 2013

Barinky narozeniny
31.12.2013 oslavila naše Barinka 12. narozeniny. Všechno nejlepší, holčičko! ♥Vánoční procházka
29.12.2013 jsme se připojili k procházce v okolí Kladna. Sešlo se 15 Flat coated retrieverů, 3 Golden retrievři a 1 malá kříženka Naomi.


Všem přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok 201422.12.2013 Trek po Českém středohoří
Trasu dlouhou 17km jsem absolvovala s Bárou s Artem, Nerem a Gaiou. Vybraly jsme si cestu z Kamýku na Plešivec, přes Kostelní sedlo, Krkavčí skálu, do Hlinné a zpět do Kamýku.
Pejskové po vystoupení z auta vyfasovali postroje a vyrazili jsme na cestu. Nejvíc nám dala zabrat Krkavčí skála, to je opravdu lahůdka. :D15.12.2013 Milešovka
zleva: Nerelius Drunk On Love, Ellyn Oriell Black Brianta, Almanza May I Escort You, Fantastic Flora? Dark Angel od Teplic, Art od Stříbrných rud, Gaia Oasis of Peace, Akiro Nero Dolanská tlapka, Evelynne Abby Dark Angel od Teplic, Fantastic Flynn Dark Angel od Teplic, Alex Dolanská tlapka.


8.12. 2013 Mantrailing
Poprvé jsem si vyzkoušeli mantrailing, nejdřív Gajinka nevěděla co se po ní chce, ale velmi rychle zjistila, že když najde "tetu" dostane dobrůtky a velkou pochvalu. Všechny úkoly zvládala velmi pěkně a hledat tety ji bavilo. Určtitě zas na nějaký výcvik pojedeme.Ovocná stezka
Na ovocnou stezku jsme vyrazili s Bárou, Artem a Nerem a s Pepou s Bartem.Podhradská cesta
V sobotu 23. 11. jsme s Bárou a klukama vyrazili na výlet, tentokrát vyhrálo Kokořínsko, kde to miluju a vejletila bych tam od rána do večera. :) Vybraly jsme si trasu blízko hradu Kokořín, a i když byla cesta místama spíš pro kamzíky, parádně jsme si to užily a pejskové se pořádně proběhli.Víkenďák v Blevicích
16. -17. 11. byl další víkenďák pod vedením Martina Incédiho. Účastnili jsme se jen v sobotu, ale i tak to stálo zato. :))

27. října
27.10. Gajunka oslavila druhé narozeniny. Přejeme jen to nej celému vrhu G Oasis of Peace. ♥
S Gaiou jsme vyrazily na flatí procházku po Křivoklátsku. Tentokrát v okolí obce Kublov. Celkem se sešlo 7 flatů (Gaia Oasis of Peace, Hali Flat z Vlčích luk, Akiro Nero Dolanská tlapka, Art od Stříbrných rud, Black Coffee Rose Bohemian Ariston, Black Ice Rose Bohemian Ariston, Olli z Vlčích luk) a jejich super páníci, všichni jsme si to parádně užili, dokonce jsme pak společně zavítali do hospůdky ve vedlejší obci na nějaký jídlo.
A největší radost mi udělal výsledek testu na geneticky přenosné onemocnění PRA-prcd s výsledkem N/N, tedy, že je Gaia zdravá a ani toto onemocnění nepřenáší.
Onemocnění PRA, progresivní retinální atrofie, se projevuje degenerací oční sítnice. Dochází k postupnému odumírání světločivných buněk sítnice (retiny), protože nejsou dostatečně cévně zásobené. Sítnice je tvořena dvěma typy buněk fotoreceptorů - tyčinkami (rod) a čípky (cone). Tyčinky rozlišují odstíny šedi a jsou citlivější na světlo, umožňují tedy vidění za šera. Čípky naopak zprostředkovávají barevné vidění. Nemoc je dědičná. Byla poprvé popsána v roce 1911 u gordonsetrů, od té doby byla rozpoznána u většiny plemen psů, u vlků a dokonce i u lidí.
Spolehlivou metodou diagnózy je genetický test. Testovaným materiálem je malý vzorek krve nebo stěr ústní sliznice. Odběr materiálu není pro zvířata bolestivý. Genetický test stačí provést jednou za život jedince. Pes tak nemusí být vystavován opakovanému prohlížení očního pozadí. Víc informací o této nemoci a možnost testování.Zářijové a říjnové tréninky
I když Gajunka v září hárala, zvládly jsme pár tréninků s dummy i se zvěří.
K tomu si užíváme procházky a snažíme se cvičit s klikrem, Gáju to moc baví, snad se nám podaří natočit nějaké dokumentační video.
8.9. - trénink ve Slaném s Bárou, Danou a jejich mrňousky - Neronkem a Pirátkem.11.9.- soukromé cvíčo u nás u lesa s hrdličkou


5.10.- už nehárací cvičení v Lánech :) I se nás sešlo docela dost. Já s Gaiou, Bára s Artem a Nerem, Eliška a Teddy, Mirek a Akim, Dana s Pirátkem a Vláďa s Badym13.10- další říjnový trénink byl u nás ve Straškově. Přijela Bára s klukama a Markéta s Rory.
Nejdřív jsme pocvičily se zvěří na poli blízko střelnice a pak jsme se přesunuly na louku, kde jsme cvičily s dummy.


Došlo i na pózování. :)


19.-20.10. proběhl výcvik v Chrášťanech pod vedením Martina Incédiho. Gaia byla moc šikovná holčička, jen panička se musí naučit jí to nekazit. :)
Sešla se super parta, i počasí si nakonec dalo říct a hustá mlha se zvedla, ale kdyby jste někdy někdo hledal Rákosníčka, jsem si jistá, že žije v lesích na Rakovnicku. ;) Všichni jsme si to užili, odjížděli se spoustou rad a já už se moc těším na příště.


Víkend plný výletů
Poslední srpnový den jsme vyrazili s bandou flatů a s jejich páníčky na horu Říp. Sešlo se 10 flatů - Diamond Dust Dark Angel od Teplic "Crash", Corte Dark Angel od Teplic "Teddy", Evelynne Abby Dark Angel od Teplic, Akiro Nero Dolanská tlapka, Art od Stříbrných rud, Gaia Oasis of Peace, Coal Express Bohemian Ariston "Press", Kedrick The Raven Black Brianta "Kerry", Eva Flat z Vlčích luk "Ája", Nokia z Vlčích luk "Nella" a malá neflatí Jackie.
Říp máme sice hned za barákem a dobře ho známe, ale i tak jsme se s Gaiou rády přidaly. Všem moc děkujeme za skvělý den a těšíme se na příští výlet. :)


V neděli jsme se s Bárou a klukama vydali do Teplic okouknout flatí miminka v chs Dark Angel od Teplic. Cestou jsme si udělali výlet na zříceninu hradu Oparno.


A aby toho nebylo málo, tak v pondělí jsme zajeli do Velvar na cvičák a potrénovali s klikrem.


24.8. 2013 Veltrusy
Návštěva Veltrus s kamarádkou a její malou dcerkou. Užily jsme si dámskou jízdu a těšíme se na další společný výlet. :))8.8.2013 Roudnická pískovna
Ve čtvrtek jsme se jeli s Gaiou, s Bárou a jejími kluky - Artem a Nerem, vykoupat do pískovny. Parádně jsme si to užili.3.8.2013 Flatí sraz
V sobotu jsme s Gaiou, Bárou s Artem a Nerem a Eliškou s Teddym jeli na Vysočinu na flatí sraz. Strávili jsme super den ve společnosti fajn lidí a bezva praštěné flatí smečky.